Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować?

Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze względu na własne piękne ubarwienie, dość często brane są do upraw w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które przeznaczamy na bliskich pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do utrzymania właściwej wytrzymałości i zdrowia.

Bardzo znaczącym jest, aby dostarczyć im jak najprawdziwsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy mogli napawać się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zaglądają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba osobników stanowi trudniejsza, akwarium powinno wynosić co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do rodziny ryb labiryntowych, a wtedy świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć odpowiednio zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Traktuje więc dodatkowo inną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w codziennej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o napisać na chwila roślin, jakie będą służyły schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne czynniki podłoża, jak skały w czarniejszym kolorze. Zapewni nam to wyjątkowe powody do praktyce tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrwalenia jej odpowiedniej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments