Co warto wiedzieć przy budowie domu

Co warto wiedzieć przy budowie domu

Warto przeczytać

Rozpocząłeś budowę domu i szczerze mówiąc, trochę się tego obawiasz. A dokładnie możliwych problemów, wynikających z niestarannej pracy wykonawców i twojego braku wiedzy, jak niektóre rzeczy powinny być prawidłowo wykonane. Budowa domu to długa i kosztowna inwestycja, do której trzeba się przygotować nie tylko finansowo, ale i merytorycznie. Pozwoli to lepiej panować nad wszystkimi pracami, a dodatkowo umożliwi uniknięcia wielu kosztownych pomyłek. Co szczególnie warto wiedzieć przy budowie domu?

Murowanie ścian

Ściany to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego obiektu. Jak należy murować ściany? Oczywiście trzymając pion i równo. Aby móc kontrolować pracę swoich murarzy, odpowiednio wcześnie kup dla siebie długą poziomicę, którą będziesz mógł samodzielnie sprawdzać czy ściany, kominy, posadzki są równe. Poziomica to jedno z tych narzędzi, które na pewno przydadzą ci się w kolejnych latach mieszkania w budynku.

Izolacja pionowa

Kolejnym ważnym elementem podczas budowy jest wykonanie izolacji pionowej fundamentów. Wykonuje się ją przy pomocy sztywnej folii kubełkowej. Najczęstszy błąd polega na tym, że folia przykładana jest do muru niewłaściwą stroną. Prawidłowo należy to robić, przykładając folię wypustkami – kubełkami do ściany, aby w otwory wszedł grunt i docisnął folię do obiektu,

Więźba dachowa

Każdy dom posiada dach – w większości przypadków będzie to dach o konstrukcji drewnianej. Więźba dachowa, aby mogła przetrwać w nienaruszonym stanie kilkadziesiąt lat, powinna być starannie zaimpregnowana. Można zakupić drewno impregnowane już w tartaku lub samodzielnie impregnować je na placu budowy. Jak można poznać, że drewno rzeczywiście zostało zaimpregnowane? Większość producentów impregnatów dodaje do swoich produktów specjalny zielony barwnik, który zmienia kolor drewna. Po pierwsze jest to dowód że drewno zostało zabezpieczone, a po drugie pozwala łatwo sprawdzić w jakich miejscach impregnat nie został nałożony i trzeba to poprawić. Budowa zawsze wiąże się z wieloma wydatkami – i to nie małymi! Jeśli twoje oszczędności szybko szczupleją, pamiętaj że jest pożyczka bez BIK, która może ci pomóc w takich przypadkach!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments