Dom maklerski ING Gostynin

Artykuł miesiąca mazowieckie

Że każdy spośród nas przynajmniej raz brał do rezygnowania z Netflixem. Stanowi wtedy bowiem sama spośród najtańszych firm, jaka oferuje nam dojazd do filmów i seriali dokładnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się i produkcją własnych filmów i seriali. Łatwo więc wywnioskować, że obecnie usługi Netflixa odpowiedzialne są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Kosów Lacki

W kwietniu ostatniego roku, firma miała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym jednym kapitalizacja jej obejmowała ponad 186 milionów dolarów.

Jak zgłasza się historia Netflixa?

Otóż dużo spośród nas, platforma Netflix skupia się ze kreatywnością i innowacyjnością na układ młodego start-upu. Nie kilka jednak, nazwa ta przebywa na rynku już z ponad 22 lat, choć na indywidualnym wstępu istniała toż wyłącznie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście z jednego początku spółka charakteryzowała się dość nowym modelem biznesowym, który oparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki rozwój renomy a rozbudowanie jej role o wielkie usługi strumieniowania filmów i seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła działać własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Kosów Lacki

Od tego sezonu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w prywatnej przygody. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub bardzo niż wszystka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic zatem dziwnego, że treści tej organizacje są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, ale więcej i straty

Netflix był natomiast jest firmą, która przechowuje się głównie na skutecznych jakościowo serialach a firmach. Nie kilka ale tego modelu strategia dała firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu wynosiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i stale rosnąca konkurencja na obecnym sektora. Bo o starty w sektorze VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Kosów Lacki

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

To odpowiednio Amazon przygotowuje się być największym wrogiem i ryzykiem dla Netflixa. W bieżącym roku miał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon również jak Netflix również daje swoje autorskie produkcje, które sprawiają się uznaniem oglądających. Na różnym miejscu plasuje się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on a wciąż wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który ale nie wydaje si być wielkim niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Kosów Lacki

Nie kilka jednak, nie można zapominać o tym, że na rynku VOD istnieje jeszcze całkiem duże grono mniejszych nazw a budów, które są na wstępie niezwykle długiej podróży do tego, by być się prawdziwymi potentatami. Jednakże nie są one stanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektorze

Netflix również w Europie jak i poza nią stanowi zdecydowanym liderem, w nawiązaniu do wszystkiego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku miał on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektorze, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na rynku VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był jedynie 36 % udziałów. Posiłkując się danymi z Europy, możemy sprawdzić, że jeszcze rynek VOD pytany jest przez Netflixa, jaki w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % udziałów w europejskim rynku VOD.

Kiedy można uzyskać akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na jakąś spośród niewielu możliwości. Po pierwsze, najprostszym sposobem jest absolutnie się na obrót akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem naszego domu maklerskiego. Inną z propozycje jest z serii zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy przedsiębiorcą a maklerem. Jednak kontrakty CFD dostarczają nam i bezpośrednią, a tym jednym wyłączną ekspozycję na imprezy Netflixa, a też możliwość inwestowania z dźwignią, co jest znaczące dla wielu inwestorów. Trzecią opcją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, jaki w bezpośrednim składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Oraz w ETF technologicznym często znajdziemy też akcje zagranicznych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który składa w sobie spółki medialne i lekkie. Warto dodać, że to teraz w obecnym ETFie największy udział są obecnie akcje Netflixa, a wśród tegoż możemy znaleźć w nim treści takich instytucji jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Kosów Lacki

EFT można dostać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie bierze jednoznacznej reakcji na badanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne lub również nie. Należy wziąć pod opiekę owoce i zadłużenie spółki, lecz i to, że stanowi ona światowym potentatem również jej stałej sytuacji na rynku VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Kosów Lacki

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments