Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Lubawka

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i umiejętności lekarze wiedzą coraz dużo na jej element. I choć geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy staje się coraz dużo efektywne.

Endometrioza Lekarz Chocianów

Co toż stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka wydobywająca się tak w macicy – zostaje znaleziona w tamtych dziedzinach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna te przypadki, w jakich endometrium było dane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez względu na obszar występowania przechodzi przez każde poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w ostatniej fazie są leczone z tworzywa kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te ulokowane w tamtych dziedzinach organizmu nie są takiej okazje i przychodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z serii jest podstawą powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W dzisiejszych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze względu na zabieg wiedz dotyczących podłoża jej występowania, nie jest pewny lek na to schorzenie. W kontakcie spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Chocianów

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje toż dolegliwość złośliwa. Choć jej czas kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – znaczy w jednym z tematów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy różnego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wadami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, znajduje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Chocianów

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Chocianów

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują różne metody leczenia, nierzadka stosując je ze sobą, w obiektu uzyskania jako najwspanialszego efektu kuracji. Pacjentki przedstawiające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w obecnym zarówno dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I stawia się terapię farmakologiczną, która i leczy w potyczce z bólem, oraz w wypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, wyróżnia się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Chocianów

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wpadają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod uwagą lekarzy do celu swojego życia. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i ciągłemu leczeniu, jest możliwość na obniżenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments