Czego nie robić przed treningiem?

Trener personalny Ryn

Prasóweczki

Postanowiłaś, że z obecnie będziesz ciągle i dobrze ćwiczyć? Chcesz by dostarczyło Ciż to akurat taki rezultat jak założyła, lecz nie do kraju rozumiesz co dodatkowo robisz źle a co warto poprawić? Zobacz swoją listę, która pokaże Ci cel leczenia oraz wesprze szybciej osiągnąć zaplanowane cele.

Trener personalny Szczytno

1. Nie jedz przed treningiem

Dla dużo istnieje wówczas naturalna zasada, ale zaufaj mi, niejedna osoba umieszcza na miejsca fitness z pełnym brzuchem. Bez miejsca jest, czy zjesz wartościowy posiłek czy kebaba. W indywidualnym a dodatkowym przypadku bardzo możliwe jest, że odczujesz duży dyskomfort – zacznie boleć Cię brzuch, będziesz korzystała wzdęcia, obciążysz układ pokarmowy, jaki nie strawi jedzenia. Poczujesz senność i zmęczenie i średnie, że przerwiesz trening. Żelazną wartością jest, by po posiłku odczekać przynajmniej 2 godziny i tylko wtedy udać się na siłownię. Powracając do kebaba, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że ciężkostrawne posiłki mają więcej dużo niekorzystny wpływ na organizm, szczególnie gdy chcesz utrzymać lub wyrobić formę czy zrzucić zbędne kilogramy.

Zobacz również impact factor

Trener personalny Szczytno

2. Nie korzystaj z sauny

Sauna przed treningiem może okazać się zbyt wielkim obciążeniem dla organizmu, szczególnie dla uczucia oraz układu krwionośnego. Po pierwsze po saunie przeważnie jesteśmy odwodnione a po wyjściu z niej potrzebujemy spokojnie przywrócić system do normalności. Trening w takim trwanie nie będzie efektywny także chyba dostarczyć bardzo krótkiego niż dobrego.

Po drugie sauna rozluźnia mięśnie, a podczas ćwiczeń chce nam, by były one napięte. Stąd też lepiej wstawić na dużą rozgrzewkę, zamiast na saunę.

3. Nie pij alkoholu

Kolejny element, który dla grup może zużywać się wręcz śmieszny – na szczęście. Są natomiast osoby przybywające na siłownię po jakimś czy dwóch piwach. Nie mowa tutaj o upojeniu alkoholowym, a jedynie o minimalnej ilości etanolu we natury, jaka może dodać się do kontuzji. Pogorszy pracę układu ruchu, latania i nerwowego. Jeżeli więc dzisiejsze popołudnie usunęła ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina, odpuść trening. I oczywiście nie przyniesie Ci zamierzonych rezultatów.

4. Zrób się na wysiłek

Trener personalny Szczytno

Przed lekarstwem na siłownię, skończ się i daleko spakuj torbę. Zabierz ze sobą odpowiednią ilość wody, klapki i ręcznik pod prysznic oraz ręcznik, jaki będziesz brała na indywidualnej siłowni. Nie skończ jeszcze o praktycznym i niekrępującym stroju. Buty treningowe damskie to cel, gdy chcesz uniknąć kontuzji. Miej jeszcze o gumce do włosów i zegarku sportowym monitorującym Twój wysiłek. Wyśpij się, zjedz wartościowy posiłek, odczekaj wystarczającą ilość czasu oraz do działania! Zrób normalny trening!

Trener personalny Szczytno

zobacz również Czego nie robić przed treningiem?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments