W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych przypadkach może nam ogromnie ułatwić życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się nasza historia związana z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie pisze naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar składać w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, aby nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz garść wiadomości na temat zakupów na raty uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem staje się brak wiadomości, na podstawie których bank może ocenić wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najgorszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments